dóTERRA

 

Na jar v r. 2008 prišla skupina amerických vedcov, zdravotníckych a obchodných profesionálov, ktorí zdieľajú rozsiahle osobné skúsenosti s vlastnosťami esenciálnych olejov zlepšujúcich život, so spoločnou víziou vytvorenia novej normy pre liečebné esenciálne oleje.

S týmto presvedčením zostavili spoločnosť a pomenovali ju dóTERRA, odvodené z latinčiny s významom "dar Zeme."

Prvá dóTERRA ponúkala 25 samostantných olejov a 10 olejových zmesí, ktoré uviedla na trh 25.4.2008 a ktoré nadšene uvítali odborníci na esenciálne oleje i nadšenci týchto produktov. Tí rozpoznali mimoriadnu úroveň terapeutických esenciálnych olejov dóTERRA už po 1. skúsenosti.

Čo teda sú esenciálne oleje? Sú to prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, kvetoch a iných častiach rastlín extrahované destiláciou. Esenciálne oleje dóTERRA terapeutickej triedy (CPTG) sú certifikované, 100 % čisté, prírodné, aromatické zlúčeniny starostlivo extrahované z rastlín. Neobsahujú prídavné látky, umelé prísady, pesticídy alebo iné chemické reziduá.

Certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy (Certified Pure Therapeutic Grade, CPTG) dóTERRA sú krížovo testované pomocou hmotnostnej spektrometrie a plynovej chromatografie na zaistenie čistoty a účinnosti zloženia každej dávky.

dóTERRA úzko spolupracuje s globálnou sieťou vedúcich chemikov, botanikov, biológov  a pestovateľov v oblasti esenciálnych olejov, aby spolu vybrali rastlinné výťažky z tých správnych druhov, ktoré rastú v ideálnych podmienkach a zbierajú sa v správnom čase. 

Certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy dóTERRA predstavujú najbezpečnejšie a najblahodarnejšie oleje dostupné na dnešnom trhu.

Ich spôsoby aplikácie sú 3 - môžu sa používať aromaticky, lokálne alebo vnútorne. S ich používaním rada pomôžem, kontaktujte ma. 

 

Esenciálne oleje dóTERRA si môžete objednať z nasledujúcej web stránky, ktorá sa postupne prekladá aj do slovenského jazyka.